Spotkanie z FizykąW naszym Przedszkolu w dniu 4-tego listopada 2019 r. na zaproszenie pani dyrektor Danuty Rusin oraz nauczycielki Barbary Czernickiej odbyły się kolejne ciekawe eksperymenty i doświadczenia prezentowane przez trenera Akademii Nauki panią Aleksandrę Dąbrowską w ramach cyklu Spotkania z Fizyką”.

W naszym Przedszkolu w dniu 4-tego listopada 2019 r. na zaproszenie pani dyrektor Danuty Rusin oraz nauczycielki Barbary Czernickiej odbyły się kolejne ciekawe eksperymenty i doświadczenia prezentowane przez trenera Akademii Nauki panią Aleksandrę Dąbrowską w ramach cyklu " Spotkania z Fizyką".

Tematem zajęć było zjawisko powstawania światła.

Na zajęciach dzieci z grup III, IV i V za pomocą okularów dyfrakcyjnych określały tęczowe kolory światła. Odbijały światło za pomocą lusterek, określały zjawisko powstawania tęczy.

Zapoznały się peryskopem, za pomocą którego mogły się przekonać jak to jest widzieć światło z łodzi podwodnej. Krążek Izaaka Newtona pozwolił im dostrzec, iż światło tak naprawdę jest białe. Prowadząc proste doświadczenia z lusterkami, laserami i stroboskopem dzieci doświadczyły tajemnic iluzjonistów.

Na spotkaniu trenerka wyjaśniła zjawisko złudzenia optycznego.

Pod koniec zajęć dzieci z ciekawością i zainteresowaniem same doświadczały, oglądały lupy, lasery, kalejdoskopy, oraz patrzyły na świat używając okularów owadów.

Zajęcia były niezwykle interesujące i ciekawe. Pobudziły u dzieci wyobraźnię, ciekawość poznania zjawisk fizycznych w formie zabawy.

Takie eksperymentowanie i doświadczanie pobudza dzieci do nowych operacji umysłowych, kształci koncentrację, spostrzegawczość i uwagę. wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość.

Tekst: Barbara Czernicka

Zapraszamy do galerii zdjęć ...