Gminne Igrzyska Przedszkolaka17 października na „Orliku” w Rudnej Wielkiej odbyły się Gminne Igrzyska Przedszkolaka. Była to już trzecia edycja tej imprezy.

Celem zawodów było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo i integrowanie grup przedszkolnych działających na terenie gminy Świlcza.

Tradycyjnie wszystkie przedszkolaki złożyły sportową przysięgę zabawy fair play. Po oficjalnym otwarciu przez panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej Małgorzatę Mazepę, dzieci przystąpiły do konkurencji sportowych.

Przedszkolaki startowały w wielu zabawach: bieg z przeplataniem szarfy, rzut woreczkiem do celu, przenoszenie piłeczki na łyżce i innych. Po zakończeniu konkurencji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez pana wójta Adama Dziedzica. Młodzi sportowcy otrzymali medale, dyplomy i upominki. Dodatkowo każda placówka otrzymała pamiątkową piłkę oraz Podziękowanie dla nauczycieli.

Było dużo zabawy i radości. Wszystkie dzieci dumnie wróciły ze złotem na szyi.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

Zapraszamy do galerii zdjęć ...