Święto Komisji Edukacji NarodowejDnia 11-tego października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - ważnego święta dla wszystkich pracowników oświaty. Dzień ten zaznacza ogromną rolę Nauczycieli w wychowaniu  i edukacji dzieci, jest też upamiętnieniem rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Pani dyrektor Danuta Rusin rozpoczęła uroczystość witając wszystkie dzieci, nauczycieli, oraz pracowników przedszkola.
W swoim wystąpieniu podkreśliła duży wkład Nauczycieli jako pedagogów w wychowanie i edukację dzieci. Zaznaczyła również, iż priorytetem dla nauczyciela jest przede wszystkim dobro dziecka. Przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik, autorytet.

Nauczyciel to nie tylko zawód, ale także odpowiedzialna misja, którą powinno się powierzać wyjątkowym osobom. Świadomy nauczyciel powinien przekazywać dzieciom najwyższe wartości. Pani dyrektor podziękowała również pracownikom za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Po części oficjalnej dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych wyraziły swoją wdzięczność wszystkim wychowawcom i całemu personelowi przedszkola poprzez tańce, śpiewy, życzenia i wiersze za opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację.

Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki odśpiewały „Sto lat” dla wszystkich zgromadzonych pracowników a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty składając podziękowania i życzenia.

Barbara Czernicka

Zapraszamy do galerii zdjęć ...