Samolot na lotniskuW czwartek 10 października 2019r. dzieci z grupy III uczestniczyły w wycieczce do Portu Lotniczego w Jasionce.

Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą służb na lotnisku i jego funkcjonowaniem.  Najpierw zwiedziliśmy terminal pasażerski. Zaopatrzeni w Visitory przeszliśmy ścieżkę pasażera: odprawa biletowo – bagażowa, kontrola bezpieczeństwa. Przechodziliśmy przez bramki, które wykrywają wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlają bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.

Następnie udaliśmy się do Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej. Dzieci obejrzały samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademonstrowali m.in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych. Największe wrażenie zrobiła  na nas wielkość wozów strażackich i sprzętu specjalistycznego. Zobaczyliśmy również robot pirotechniczny, który służy do przemieszczania niebezpiecznych ładunków z miejsc publicznych, np. z lotnisk. Robot w takich działaniach wyręcza człowieka.

Dużą atrakcją był przejazd autobusem płytowym obok hangaru technicznego oraz po pasie startowym. Wszyscy w napięciu obserwowali z tarasu widokowego przylot samolotu rejsowego Warszawa - Rzeszów oraz odloty taksówek powietrznych.

Po tylu wrażeniach przekąska w lotniskowej kawiarni smakowała najlepiej!  Pełni emocji i niezwykłej radości wróciliśmy do przedszkola.

Dziękujemy Panu Mariuszowi Pyra  - tatusiowi Wiktorii za pomoc w organizacji naszej wycieczki.

Sławomira Demczak

Zapraszamy do galerii zdjęć ...