W naszym przedszkolu zorganizowano wystawę prac dzieci pod hasłem : „Wielkie dzieła małych rąk”. Przedsięwzięcie koordynowała dyrektor Danuta Rusin, a realizowały nauczycielki Agata Jemioła, Barbara Czernicka.

Celem wystawy było zaprezentowanie pięknych prac wykonanych przez dzieci różnymi technikami. Do najczęściej było rysowanie kredkami: świecowymi, ołówkowymi, flamastrami, kredą, świecą, pędzlem, patykiem. Dzieci również rysowały patykiem na piasku i śniegu. Stawiały wspaniałe budowle. Stemplowały na papierze. Stosowały elementy metody origami. Malowały farbami wodnymi, plakatowymi, klejowymi, akwarelą i temperą. Wycinały z papieru i różnych materiałów, kształciły sprawność manualną rąk poprzez ugniatanie plasteliny, ciastoliny. Konstruowały z tworzywa przyrodniczego. Stosowały wydzierankę, technikę collage.

Barbara Czernicka

Wielkie dzieła małych rąk