Przedszkolaki podczas zajęć z języka angielskiego

W przedszkolu w Świlczy język angielski prowadzony jest w pięciu grupach przedszkolnych: trzylatkach, czterolatkach po 1 godzinie tygodniowo dla każdej z tych grup oraz w pięciolatkach 2 godziny tygodniowo i w dwóch grupach dzieci 5-6 letnich po 2 godziny również tygodniowo dla każdej z tych grup.

Koncepcja nauki języka angielskiego realizowania jest w oparciu o program wydawnictwa MAC Edukacja „Nasze Przedszkole”. Dzieci pracują na Kartach Pracy I love BOO poziom A: dzieci 4-letnie i poziom B: dzieci 5-6 –cio letnie. Jest to 4-poziomowy kurs językowy przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym w pełni zgodny z nowa podstawą programową. Treści nauczania języka angielskiego są spójne z realizowanym programem nauczania.

Kurs ten zawiera 8 rozdziałów tematycznych oraz 3 dodatkowe moduły do realizacji według preferencji nauczyciela. Dzieci mają do dyspozycji dużą liczbę nagrań śledzą przygody stworka BOO, oraz Elfów Lily i Maxa. Nauczycielka wykorzystuje podejście holistyczne i multisensoryczne polegające na aktywizowaniu wszystkich zmysłów w zabawach dydaktycznych z kostką. Również wykorzystywane są na zajęciach Vocabulary Flash- krótkie nagrania prezentujące kluczowe słownictwo, nagrane na rytmicznym podkładzie, oraz Flash Cards.

Dzieci otrzymują do dyspozycji mini Flash cards, które wykorzystywane są do zabaw na zajęciach. Dzieci pracują również z Wyprawką, która zawiera 11 kart z elementami do wypychania, wycinania i składania.

Przedszkolaki słuchają piosenek, śpiewają, uczestniczą w codziennej komunikacji. Umiejętności językowe rozwijane są u dzieci w wielorakich formach ekspresji typu plastycznego, muzycznego czy teatralnego z wykorzystaniem kukiełek. Dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych. Poprzez naukę języka obcego nasi milusińscy ćwiczą swoją pamięć, rozwijają zmysły, poznają inną kulturę oraz zwyczaje i tradycje.

Barbara Czernicka


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Język angielski w Przedszkolu
Previous Next Play Pause