Grupa Żabki
  1. To jestem Ja.
    • Zachęcanie do poznawania kolegów i koleżanek z grupy, rozwijanie mowy
    • Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa dzieci poprzez poznawanie przedszkola, zwracanie uwagi na wygląd i wyposażenie przedszkola

2. Moja grupa.
    • Rozwijanie mowy, kreatywności i orientacji przestrzennej, rozwijanie sprawności manualnej.
    • Dekodowanie obrazków – tworzenie kontraktu grupowego, przygotowanie do nauki czytania.
    • Poznawanie innych niż dotychczas zasad zachowania się w grupie.

3. Moja droga do przedszkola.
    • Poznawanie zasad ruchu drogowego, rozpoznawanie pasów, sygnalizacji świetlnej.
    • Zapoznanie z kołem, rozwijanie umiejętności klasyfikowania na podstawie jednej cechy.
    • Rozwijanie słuchu fonematycznego, zapoznanie z wybranymi znakami drogowymi.

4. Idzie jesień przez las, park
    • Zapoznanie ze środowiskiem przyrodniczym – parkiem, poznawanie oznak nowej pory roku jesieni.
    • Rozwijanie umiejętności liczenia z zastosowaniem liczebników głównych i liczebników porządkowych w zakresie sześciu.

Piosenka do nauki: Latawce.

1. Było lato i same ciepłe dni, wakacyjny miły czas. Lodów słodki smak, pospiechu całkiem brak. Gdzie to wszystko, pyta, was?
    I wspominam dziś z uśmiechem te podróże z plecakiem, walizką. Te zabawy z leśnym echem, ciepłe słonce nad głowa blisko.

Ref:
   Pędzil pociąg stuku- puku, dzwonił rower dzyń, dzyń, dzyń. Karuzela wirował wiuuuu, a latawce fruuuu. Kolorowe latawce fruuuu.
   Plaskał srumyk chlupu- chlupu a samolot warczał wrrrrr, szeleściło siano szu, szu, szu, a latawce fruuu. Kolorowe latawce fruuu.