Grupa Żabki
  1. Czy można cofnąć czas?
    • rozpoznawanie i nazywanie poznanych liter
    • zapoznanie ze sposobami pomiaru czasu, odczytywanie godzin na zegarze.
    • zapoznanie z naprzemiennym rytmem dnia i nocy. Zapoznanie z następstwem pór roku,
    • zapoznanie z charakterystycznymi cechami pór roku.

2. Kto jest kucharzem leśnych zwierząt?
    • rozwijanie umiejętności improwizacji ruchowych
    • rozwijanie wiedzy ogólnej o zwierzętach leśnych, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Zapoznanie z pracą leśniczego
    • rozwijanie słownictwa – biernego i czynnego, rozwijanie umiejętności budowania wypowiedzi i zdań.

3. Dlaczego pewien czwartek jest tłusty?
    • rozwijanie mowy
    • rozwijanie myślenia przestrzennego, rozwijanie umiejętności konstrukcyjnych.
    • zapoznanie z grami i zabawami karnawałowymi, zapoznanie z wybraną tradycją karnawałową.

4. Kto to taki :mama mamy, tata, taty?
    • rozwijanie słuchu fonematycznego, rozpoznawanie i nazywanie poznanych liter
    • rozwijanie umiejętności liczenia, poznawanie zapisu cyfrowego liczby 9,
    • przygotowanie upominków dla babci i dziadka. Rozwijanie sprawności fizycznej.

Wiersz do nauki: Moja babcia i mój dziadek.

Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie
Dziadek mnóstwo zna zagadek, babcia bajkę nam opowie.
Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek jakie wnukom opowiada moja babcia i mój dziadek.
Poprosimy naszą babcię, Babciu z tajemniczą miną opowiadaj swoją bajkę a za każdym razem inną.
Posadzimy teraz dziadka na fotelu wiklinowym, Dziadku powiedz nam zagadkę całkiem nową prosto z głowy